آخرین مطالب

نخبگان و برگزیدگان نخستین رویداد ملی شاهد تجلیل شدند رویدادهای استارتاپی و تجاری

نخبگان و برگزیدگان نخستین رویداد ملی شاهد تجلیل شدند

  بزرگنمایی:

ایران مراسم نیوز: آیین تجلیل از نخبگان و برگزیدگان نخستین رویداد استارت‌آپ شاهد با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از فرزندان شاهد و ایثارگر روز چهارشنبه 20 اسفندماه در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی ایران مراسم نیوز به نقل از ایسنا، مهندس سعید اوحدی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این همایش که با ارائه طرح‌های علمی و اقتصادی تعدادی از فرزندان شاهد و ایثارگر همراه بود، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، مبعث رسول گرامی اسلام(ص) را به‌عنوان بزرگترین روز عالم خلقت تبریک گفت و افزود: در عالم شبی در برابر مبعث رسول اکرم(ص) نداریم، زیرا در این شب سینه نازنین پیامبر اسلام آماده دریافت وحی و کلام الهی است و از اینجا خداوند درهای بزرگ هدایت را بر روی بشریت باز کرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: خدا را سپاسگزاریم امروز شاهد حضور فرزندان عزیز شاهد و ایثارگر هستیم که در تأسی به ارزش‌های پیامبر گرامی اسلام(ص) افتخارآفرینی کردند.

اوحدی گشودن دروازه‌های علم بر روی بشریت را یکی از دستاوردهای بسیار مهم پیامبر اکرم(ص) برای رشد و کمال انسان‌ها در طول تاریخ خواند و افزود: در دنیای جاهلیت حجاز که اصلاً چیزی به اسم تمدن وجود نداشت و افتخار می‌کردند فرزندان خود را زنده به‌گور می‌کنند پیامبری مبعوث شد که از علم و اخلاق به‌عنوان دو ابزار بزرگ و مهم برای کمال انسان‌ها سخن گفت.

معاون رییس جمهور با اشاره به آیات متعدد قرآن کریم، فرمایشات پیامبر گرامی اسلام(ص) و بیانات ائمه معصوم(ع) درباره علم، عنوان کرد: شاید بیش‌ترین روایات و احادیث در موضوعاتی که از معصومین(ع) نقل شده، درباره موضوع علم است و علم جزو معدود موضوعاتی در آموزه‌های دینی ما است که هیچ محدودیت زمانی، مکانی و جغرافیایی و جنسیتی ندارد.

اوحدی با اشاره به اینکه طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام، علم تنها ظرفی است که هرچه از مظروف به آن اضافه شود، گسترده‌تر می‌شود؛ اضافه کرد: علم باعث توانمندی، قدرت و عزت یک جامعه می‌شود. پیامبر گرامی اسلام(ص) در نگاه و تأکید به علم و علم‌آموزی موجب تحول بزرگی در تاریخ بشریت شدند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه انقلاب اسلامی ایران را یکی دیگر از تحولات مهم تاریخ اسلام خواند و افزود: معمار کبیر انقلاب و خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری بسیار دقیق راهبردهای استراتژیک نظام اسلامی را در بستر علمی تعریف کردند.

اوحدی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به حوزه علم و پیشرفت‌های علمی عنوان کرد: ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب که استراتژی چله دوم انقلاب برای دستیابی به آرمان‌های انقلاب و اوج آن رسیدن به تمدن اسلامی است، اولین فصل از هفت فصل مهم آن را به علم و دانش‌پژوهی اختصاص دادند و چه افتخاری بالاتر از اینکه شما فرزندان شهدا و ایثارگران به مقام معظم رهبری لبیک گفتید.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه ضمن اشاره به دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: اگر امروز فرماندهان دفاع از سلامت مردم، پزشکان و متخصصان جانشان را در طبق اخلاص گذاشته و از حریم علم و سلامت مردم دفاع می‌کنند، به تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در توصیه به توسعه علم است.

معاون رییس‌جمهور، دستاوردهای علمی فرزندان شاهد و ایثارگر را نمونه علم متعهد و مورد نظر پیامبر و ائمه معصوم(ع) خواند و افزود: شما فرزندان عزیز شهدا و ایثارگران سرآمد علم متعهد هستید و ما مفتخریم که 9000 فرزند عزیز شهید، جانباز و آزاده گرانقدر کشورمان از نخبگان و سرآمدان و پیشتازان هستند.

اوحدی در پایان خطاب به فرزندان شهدا و ایثارگران تأکید کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران حمایت از شما را وظیفه خود می‌داند و همین‌جا قول می‌دهیم که با همه وجود و توان از ظرفیت علمی شما فرزندان عزیزمان حمایت و پشتیبانی می‌کنیم. بنگاه‌ها و مجموعه‌های اقتصادی وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز موظف به حمایت از شما و طرح‌های علمی شما هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین یوسفعلی شکری، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم با اشاره به واقعه تاریخی جنگ احد، گفت: یکی از سرداران سپاه پیامبر در جنگ احد، سربند قرمزی بر پیشانی خود بسته بود و با تفاخر در بین لشکریان قدم برمی‌داشت. پیامبر فرمودند این بدترین حالتی است که یک انسان می‌تواند داشته باشد، اما در جنگ خیلی حرکت خوبی است. جنگ را آن کسی می‌برد که در فضای روانی و رسانه‌ای پیروز شود.
وی ادامه داد: شما فرزندان نخبه شاهد و ایثارگر باید با تفاخر نسبت به دشمن و آن‌هایی که با ملت ایران در جنگ شدید سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند، اعلام کنید که ما با پشتوانه فرمایش حضرت امام خمینی(ره) که اعتقاد داشتند ما می‌توانیم؛ به این توانایی رسیده‌ایم.

عادل مهری، مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز ضمن ارائه گزارشی از مراحل مختلف این رویداد ملی، گفت: پس از موافقت رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی شاهد و ایثارگر در دستور کار قرار گرفت و برای جذب شرکت‌های استارت‌آپی شروع به فعالیت کرد.

وی افزود: برای حمایت از شرکت‌های استارت آپی تصمیم گرفته شد که این رویداد ملی برای شناسایی ایده‌های نوین و شرکت‌های فناوری با محصولات دانش‌محور برگزار شود که با عنایت خداوند تا به این لحظه تمامی مراحل رویداد به خوبی در حال اجرا است.

در پایان این مراسم «حمید دهنوی پور» از تهران در حوزه فناوری اطلاعات (آی تی)، «وحید تیموری» از تهران در حوزه الکترونیک، «حسن رسان‌نژاد» از کرج در حوزه مکاترونیک و «آرش امینی» از تهران در حوزه صنایع پزشکی، «ابوالفضل طهماسبی» از گلستان در حوزه زیست‌فناوری، «سمیه الله ویسی» از همدان در حوزه نانو کشاورزی، «پریسا قیومی» از اردبیل در حوزه نانو و «امید پوره‌یی» از همدان در حوزه زیست‌فناوری برگزیده و تجلیل شدند.

همچنین در حوزه کشاورزی «ساره آذرمی» از کرج، در حوزه صنایع غذایی «مهربد مهرافزا» از تهران، در حوزه زیست‌فناوری «محمدمهدی ترابیان» از تهران و در حوزه صنایع پزشکی «محمود رزاق شعار» از تهران به عنوان برگزیده معرفی شدند.

در این مراسم همچنین از سامانه اطلاعات نخبگان شاهد و ایثارگر با عنوان «گنج شاهد» رونمایی شد و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از نمایشگاه دستاوردهای رویداد استارت آپی شاهد بازدید کرد.

گفتنی است، رویداد و نمایشگاه دستاوردهای استارت آپی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با حمایت مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و همکاری جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد.

رویداد شاهد به منظور توانمندسازی طرح‌های استارت آپی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در راستای تحقق ترویج نوآوری، کارآفرینی و توسعه مهارت‌های کسب و کار در شهریور ماه 99 اقدام به فراخوان سراسری کرد و در این مدت بیش از 300 طرح استارت آپ به دبیرخانه آن ارسال شد. در این همایش برترین طرح‌ها و یا ایده‌های قابل اجرا توسط کمیته داوری مورد شناسایی و ارزیابی قرار گفت و از طرح‌های پذیرفته شده در هر محور، تقدیر و جوایزی به برگزیدگان اهدا شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

شروع ثبت نام سومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی صنعت نمایشگاهی

پنجمین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند و بازیافت افتتاح شد

50 هنرمند ایرانی در نمایشگاه هنر جهانی دبی حضور دارند

ایثارگران و جانبازان سرافراز سرمایه واقعی شرکت هستند

اقدامات شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سال 1399

1400؛ سال شکوفایی صنعت نمایشگاهی

شرط اعتلای صنعت نمایشگاهی در سال 1400

افزایش کمی و کیفی فعالیت‌های معاونت فنی و مهندسی در سال 99

ضرورت پوست‌اندازی صنعت نمایشگاهی ایران در سال 1400

برگزاری بزرگترین نمایشگاه مجازی ایران

ایران‌شناسی و جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی هدف استراتژیک پاویون ایران در اکسپو 2020

اهداف و عملکرد شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در سال 99

ساخت نمایشگاه جدید اصفهان مهمترین رخداد اقتصادی سال 99 بود

ضرر 14 میلیارد تومانی نمایشگاه بین‌المللی تبریز از کرونا

برگزاری یک نمایشگاه در ساختمان مجلس

دهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و اتریش به صورت مجازی برگزار شد

تغییر در زمان برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در اربیل

بزرگترین نقطه ضعف ایران در رویدادهای خارجی

جای خالی نقشه راهبردی صنعت نمایشگاهی

حضور دکتر زمانی درنشست صمیمی فعالان صنعت نمایشگاهی

برگزاری دومین نشست بانوان تعاونگر و کارآفرین از ایران و آفریقای جنوب

دومین وبینار آموزشی جایکا در اتاق تعاون ایران برگزار شد

محل کار را اجاره کنید

3300 نفر ساعت آموزش مجازی در قشم برگزار شد

نمایشگاه عکس کیوسک 99 در آخرین روزهای سال برگزار می‌شود

نمایشگاه مشاغل خانگی و دستی در بندرعباس آغاز به کار کرد

اولین نمایشگاه ایران و سوریه، خردادماه 1400 برگزار می‌شود

ریشه چالش‌های اقتصاد و صنعت نمایشگاهی کشور

نشست هم‌اندیشی فعالان صنعت نمایشگاهی ایران برگزار می‌شود

گره 14 ساله نمایشگاه کهگیلویه و بویراحمد باز شد

برگزاری اولین نمایشگاه هنرهای سنتی و دستی بانوان ناشنوا

تشکیل شوراهای راهبردی با هدف تسهیل سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد هشت‌گانه کشور

12 مزرعه استخراج ارز دیجیتال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فعال و یا در حال ساخت هستند

مهم‌ترین نمایشگاه گردشگری جهان بدون سوغاتی!

زمان برگزاری سومین نمایشگاه ملی فولاد اعلام شد

تأسیس مرکز تجاری ایران در سلیمانیه عراق

اکسپو دوبی، محلی برای تغییر نگاه ایران‌هراسی دنیا

تشریح سیره نبوی در سمینار زندگی اسلامی و جهان معاصر در پیشاور پاکستان

جزئیات طرح‌های برگزیده در رویداد نانواستارت‌آپ

تنها نمایشگاه بین‌المللی دارویی خاورمیانه در ایران

مراکش در نمایشگاه گردشگری در اراضی اشغالی شرکت می‌کند

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فناورانه کرونا در شیراز

نخبگان و برگزیدگان نخستین رویداد ملی شاهد تجلیل شدند

نمایشگاه «موج رنگ» در تهران افتتاح شد

5 مشکل مشابه برای استارت آپ‌ها

نمایشگاه آثار جشنواره مد و لباس در بیرجند برپا شد

نخستین پارک توانبخشی دانش آموزان استثنایی در ایلام ایجاد می‌شود

نمایشگاه گردشگری برلین با حضور ایران گشایش یافت

پیام صلح و دوستی ایران برای همه جهانیان در اکسپو 2020 دوبی

حضور هئیت‌های خارجی در هفدهمین نمایشگاه کشاورزی شیراز

نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب
یسنا همایش
سیویلیکا
دورهای مجازی مرکز تجارت بین الملل
وزارت صنعت، معدن و تجارت
ufi
انجمن صنفی غرفه سازان
انجمن صنفی برگزارکنندگان
کاربرند؛ کلینیک کارآفرینی، خلاقیت و تجربه
انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران
اهدای عضو
بانک صادرات ایران
سایت نمایشگاهی ایران مال
بانک ایران زمین
سامانه ورود و خروج آنلاین دینگ
پست بانک
بانک پارسیان
شرکت نمایشگاهی تانا
بانک ملی
انتشارات بلخ مجری کتاب نمایشگاه
شرکت سامع پاد نوین

ایران مراسم نیوز؛ رسانه مرجع صنعت همایش و نمایشگاهی کشور

ایران مراسم نیوز؛ رسانه مرجع صنعت همایش و نمایشگاهی کشور